Pola Nadziei na Pomorzu zainaugurowane!

09.10.2023

W sobotę, 7 października 2023 r. w Pruszczu Gdańskim wspólnie sadziliśmy żonklie, które zakwitną na wiosnę 2024 na wydarzenie Pola Nadziei na Pomorzu. To akcja pomorskich hospicjów: Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Hospicjum Pomorze Dzieciom, Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci, Domu Hospicyjnego Caritas im. Św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Hospicjum im Św. Wawrzyńca w Gdyni wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci „Bursztynową Przystanią”, Puckiego Hospicjum pw. Ojca Pio oraz Domu Hospicyjnym w Pruszczu Gdańskim.

Katarzyna Kałduńska, Prezes Fundacji Dom Hospicyjny w Pruszczu Gdańskim była dumna, że inauguracja pomorskich Pól Nadziei odbywa się właśnie w naszym mieście.

– Bardzo nam zależy, żeby o opiece hospicyjnej mówiono i to mówiono dobrze. Niekoniecznie ostrożnie i z powagą. Umieranie nie jest popularnym tematem, opieka nad terminalnie chorymi także. Jednak jest to niezwykle ważny i pilny do naświetlenia temat. Nie da się umierania odłożyć na półkę i odczekać. To dzieje się wszystko bez naszego „chcę”, „nie chcę”. Dzięki pracy hospicjum, ludzie potrzebujący opieki terminalnej mogą ją otrzymać o czasie i mieć ją zapewnioną na odpowiednim poziomie tak długo jak tego potrzebują – mówi pani Katarzyna.

Skąd wzięła się idea tego wyjątkowego spotkania? Pola Nadziei to symbol nadziei i wsparcia dla osób cierpiących na choroby terminalne, a wydarzeniu towarzyszy zbiórka pieniędzy na potrzeby polskich hospicjów. Akcja została zainicjowana w 1998 roku. W 2024 roku wielka kwesta będzie miała miejsce w niedzielę, 14 kwietnia.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia, która znajduje się poniżej oraz do odwiedzenia strony Pól Nadziei na Pomorzu: www.polanadzieinapomorzu.pl.

Skip to content