Pola Nadziei na Pomorzu

Pola Nadziei jesienią wracają ze zdwojoną siłą. Tym razem w Pruszczu Gdańskim odbędzie się pomorska edycja tego wydarzenia. Zapraszamy, spędź ten czas z nami!

7 października 2023 r.

11:00 - 12:30

al. Waląga, Pruszcz Gdański

Skąd idea?

Skąd wzięła się idea tego wyjątkowego spotkania? Otóż, Pola Nadziei to symbol nadziei i wsparcia dla osób cierpiących na choroby terminalne, wydarzeniu towarzyszy zbiórka pieniędzy na potrzeby polskich hospicjów. Pierwszy raz wydarzenie zostało zainicjowane w 1998 roku.

Dodaj wydarzenie do swojego kalendarza

AppleGoogleOffice 365OutlookOutlook.comYahoo

Partnerzy wydarzenia

Instytucji i organizacji hospicyjnych

Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Hospicjum Pomorze Dzieciom, Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, Domu Hospicyjny Caritas im. Św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Hospicjum im Św. Wawrzyńca w Gdyni wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci „Bursztynową Przystanią”, Puckie Hospicjum pw. Ojca Pio oraz Dom Hospicyjny w Pruszczu Gdańskim.

Odwiedź stronę Pól Nadziei na Pomorzu, aby dowiedzieć się więcej o tej akcji i jej historii: www.polanadzieinapomorzu.pl

pola

Wiosenna edycja

Pola Nadziei w pruszczu Gdańskim

Wiosną, w kwietniu 2023 roku w Pruszczu Gdańskim odbyła się kwesta na rzecz pruszczańskiego hospicjum. Celem akcji było pozyskanie środków finansowych, które pomogą na kontynuację opieki nad osobami nieuleczalnie chorymi będącymi u kresu życiowej drogi.

Zarezerwuj czas

Dołącz do nas!

Bardzo nam zależy, żeby o opiece hospicyjnej mówiono i to mówiono dobrze. Niekoniecznie ostrożnie i z powagą. Umieranie nie jest popularnym tematem, opieka nad terminalnie chorymi także. Jednak jest to niezwykle ważny i pilny do naświetlenia temat. Nie da się umierania odłożyć na półkę i odczekać. To dzieje się wszystko bez naszego „chcę”, „nie chcę”. Dzięki pracy hospicjum, ludzie potrzebujący opieki terminalnej mogą ją otrzymać o czasie i mieć ją zapewnioną na odpowiednim poziomie tak długo jak tego potrzebują. Pola Nadziei na Pomorzu 2024 to wspólna akcja pomorskich Hospicjów. Jestem dumna, że w tym roku inauguracja odbędzie się w naszym mieście. Akcja ma nie tylko wymiar finansowy, ale również edukacyjny i to pragnę podkreślić. Zebrane środki przeznaczamy na rzecz opieki nad umierającymi dziećmi, młodzieżą i dorosłymi z terenu naszego województwa. Zapraszam serdecznie wszystkich do udziału w wydarzeniu, oprócz żonkili, które zasadzimy na miejskich rabatach, będziemy mieli także sporo żonkili do rozdania uczestnikom wydarzenia! – mówi Katarzyna Kałduńska Prezes Fundacji Dom Hospicyjny w Pruszczu Gdańskim.

Pola nadziei na pomorzu

Data

7 października 2023 r.

Miejsce

al. Waląga, Pruszcz Gdański

Godziny

11:00 – 12:30

Skip to content