Centrum Hospicyjno-Opiekuńcze w Gołębiewie Wielkim

Zapowiedź budowy

Centrum będzie miejscem, w którym zapewniona zostanie kompleksowa opieka medyczna, psychologiczna oraz duchowa dla pacjentów w terminalnym stadium choroby, a także wsparcie dla ich bliskich. Naszym celem jest stworzenie przyjaznej i spokojnej przestrzeni, która umożliwi godne przeżycie ostatnich dni oraz wsparcie emocjonalne dla całej rodziny.d

Centrum będzie miejscem, w którym zapewniona zostanie kompleksowa opieka medyczna, psychologiczna oraz duchowa dla pacjentów w terminalnym stadium choroby, a także wsparcie dla ich bliskich. Naszym celem jest stworzenie przyjaznej i spokojnej przestrzeni, która umożliwi godne przeżycie ostatnich dni oraz wsparcie emocjonalne dla całej rodziny.

Miejsc ma być aż 80, hospicjum stacjonarne, opieka wyręczająca dla osób przewlekle chorych i ich opiekunów, dzienna opieka geriatryczna, a to wszystko dla ludzi z Polski powiatowej, z Polski wiejskiej, bo tutaj jesteśmy niezaopiekowani. Mamy już warunki zabudowy, projekt i wycenę. Szacujemy, że łączny koszt powstania hospicjum to ok 20 mln zł  – podkreśla Katarzyna Kałduńska – Prezes Fundacji Dom Hospicyjny w Pruszczu Gdańskim. Mamy nadzieję, że projekt będzie wspierał integrację z lokalną społecznością i pozwoli na rozwój idei wolontariatu na obszarach wiejskich.

Realizacja tego ambitnego przedsięwzięcia byłaby niemożliwa bez pomocy Pani Marioli i Pana Eugeniusza Balickich, którzy na cel przekazali ziemię. To gest nie tylko pełen dobra i empatii, ale również dowód na to, że lokalna społeczność jest gotowa wspierać inicjatywy mające na celu poprawę jakości życia mieszkańców.

Przewidujemy, że budowa Centrum rozpocznie się w przeciągu 2 lat. Będziemy regularnie informować społeczność lokalną o postępach prac oraz zapraszać do aktywnego udziału w procesie tworzenia tego ważnego miejsca dla naszej społeczności.

Serdecznie zachęcamy wszystkich zainteresowanych do śledzenia naszych komunikatów i dołączenia do naszych wysiłków w realizacji tego istotnego projektu.

Co się dzieje lub wydarzyło?

Wspieraj Fundację Dom Hospicyjny w Pruszczu Gdańskim wpłacając darowznę online.

Skip to content