POZNAJ NASZ ZESPÓŁ

Idea Domu Hospicyjnego kiełkowała w nas od długiego czasu. Efektem naszej pracy, a zarazem pasji jest Fundacja, która powołana została do życia w grudniu 2020 r. To na jej bazie rośnie Dom Hospicyjny w Pruszczu Gdańskim, a w skład zespołu wchodzą wspaniali ludzie i doskonali specjaliści.

Poniżej prezentujemy ich sylwetki:

Katarzyna Kałduńska

Katarzyna Kałduńska

Prezes Fundacji Dom Hospicyjny, pielęgniarka specjalistka opieki paliatywnej

“Jak możesz to robić? Ja bym nie potrafił…” nie pamiętam ile razy słyszałam to pytanie. Tak, praca pielęgniarki hospicyjnej to trudne zadanie.

Po pierwsze trzeba zaakceptować śmierci i przyjąć ją do świadomości jako fakt, a z faktami się nie dyskutuje.

Po drugie trzeba zaakceptować cierpienie, ale nie ból. Medycyna jest w stanie opanować ból, duszność, ale nie jest w stanie zabrać człowiekowi lęku. Z tym każdy z nas będzie musiał poradzić sobie sam.

Koncentruje się więc na towarzyszeniu, dobrej komunikacji, nigdy nie mówię pacjentowi tyle ile nie jest w stanie udźwignąć. Nie ma sensu miażdżyć człowieka wiadomościami, których nie jest w stanie przyjąć.
Jestem krok za pacjentem, a nie przed nim. Skupiam się na każdym dniu, na budowaniu relacji, zaufaniu.

Spokojna śmierć to mój cel… jeśli uda mi się go osiągnąć to jestem bardzo szczęśliwa. Potem jest czas na emocje i bywa, że łza spływa po policzku, ale to zupełnie inna historia.

Michał Patock

Michał Patock

Dyrektor ds. medycznych

Absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, specjalista toksykologii klinicznej, w trakcie specjalizacji z medycyny paliatywnej oraz medycyny bólu, certyfikowany psychoterapeuta.

Uczestnik licznych konferencji oraz zjazdów towarzystw naukowych krajowych oraz zagranicznych, wykładowca akademicki, autor publikacji naukowych, współautor książki “Niezbędnik lekarza dyżurnego SOR”, wydanej nakładem wydawnictwa PZWL.

Swoją pracę opieram na stałym poszerzaniu wiedzy oraz partnerskiej relacji z pacjentem, w której najważniejszą rolę odgrywa przejrzysta komunikacja, szacunek oraz zrozumienie potrzeb chorego.

Mateusz Szczupak

Mateusz Szczupak

Lekarz Hospicjum Domowego

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Specjalista chorób wewnętrznych, w trakcie specjalizacji z anestezjologii i intensywnej terapii. W 2011 roku ukończył studia w zakresie Zdrowia Publicznego.

Uczestnik wielu konferencji naukowych i zjazdów naukowych. Swoją sumiennością i zaangażowaniem zapewnia wysoką jakość usług. Priorytet zawodowy to nieustanne podnoszenie umiejętności i poszerzanie wiedzy.

Maria Bartel-Kruk

Maria Bartel-Kruk

Pielęgniarka w trakcie specjalizacji

Swoje doświadczenie zdobywała na oddziałach szpitalnych.

Do naszego zespołu dołączyła, ponieważ kocha wyzwania, a praca w środowisku tym właśnie dla niej jest!

Jan Rybakowski

Jan Rybakowski

Specjalista pielęgniarstwa geriatrycznego

Posiadam bogate ponad 20-letnie doświadczenie, które chciałbym wykorzystać w szczególnej pracy jaką jest opieka paliatywna.

Uważam, że uśmiech jest uniwersalnym komunikatem, dlatego chciałbym się nim podzielić.

Ziemowit Kabuła

Ziemowit Kabuła

Fizjoterapeuta

W 2017 roku ukończyłem studia magisterskie z fizjoterapii na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

Od początku swojej kariery zawodowej związany jestem z Pruszczem Gdańskim. Przez kilka lat pracowałem w przychodni. Obecnie, poza własną praktyką, staram się wspierać działania Domu Hospicyjnego.

Bycie fizjoterapeutą to dla mnie nie tylko praca, ale również wielka przyjemność i satysfakcja. Nie wyobrażam sobie, żebym mógł robić cokolwiek innego. Chociaż nie zawsze wszystko idzie tak jak bym chciał, zmęczenie daje w kość, a plecy wołają o masaż, to uśmiech Pacjenta robiący kolejny krok wynagradza wszystko!

Piech Joanna

Piech Joanna

Psycholog

W 2006 roku ukończyła studia magisterskie z psychologii na Uniwersytecie Gdańskim. Od tego czasu praca psychologa jest dla niej źródłem nieustającej inspiracji i mądrości.

W hospicjum kieruje się dawaniem pacjentom poczucia bezpieczeństwa oraz tworzeniem przestrzeni na ich myśli i uczucia. Towarzyszy im z szacunkiem i uznaniem w procesie zmian wewnętrznych – dotyczących oswajania śmierci, a zarazem oswajania życia. Jej marzeniem jest, aby każdy mógł w trudnym momencie swojego istnienia spojrzeć na siebie z życzliwością i współczuciem pełnym miłości. Śmierć i strata nie muszą oznaczać cierpienia samotności. Mogą otwierać na akceptację tego, co można otrzymać od świata i samego siebie.

Cieślak Małgorzata

Cieślak Małgorzata

Specjalista ds. fundraisingu o organizacji wydarzeń charytatywnych

Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w pracy w organizacjach pozarządowych. W życiu kieruje się wrażliwością i empatią.

Uważa, że każdy ma coś w sobie, co może dać innym!

Lichnerowicz Joanna

Lichnerowicz Joanna

Kierownik biura

Jako kierownik biura hospicjum, jej celem jest zapewnienie, by wszystko działało jak w zegarku. Nie tylko dba o sprawne funkcjonowanie biura, ale również o to, aby pacjenci i ich rodziny otrzymali najlepszą opiekę i wsparcie. Wierzy, że miłość i pasja do pomagania innym są kluczowe w misji hospicjum. Zawsze stara się wprowadzać pozytywną energię do pracy i sprawić, by każdy dzień był pełen uśmiechu.

Skontaktuj się z nami

8 + 8 =

Skip to content